Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všeobecné Rady

Peníze (§ Simleony):

Pokud jste dlouhodobím příznivcem The Sims a nikdy jste ve hře nepoužili cheaty, tak to určitě moc dobře znáte, někdy dost častý problém - nedostatek peněz. Mít dostatek simleonů je fakt důležité a většinou je potřebujete, když je nemáte. No hlavně musíte zezačátku dodržet několik základních pokynů a to:
1. Hned po nastěhování si najděte práci
2. Nekupujte zbytečně drahý nábytek a ze začátku si nekupujte neužitečné předměty jako např. sochy atd.!
3. Snažte se moc neutrácet při návštěvě zdejších obchodů.
4. Když se nastěhujete máte POUZE 20 000 Simleonů!
Aby jste nekupovali zbytečný nábytek, tím myslím to, že ze začátku potřebujete hlavně Postel, Ledničku, Záchod, Sprchový kout a něco málo pro zábavu, ale ani to nemusí být, simové se dokážou zabavit :) (postel kupte zezačátku tu nejlevnější, i když je nekomfortní atd. a u ostatních životně důležitých věcí toto platí podobně)

Jídlo:

Tak to je ta nejnejnej důležitější věc, kterou sim potřebuje! Pokud jste ve finanční krizi, kupte tu nejlevnější lednici. Dále se také můžete naučit připravit více pokrmů a to tím že naučíte sima perfektně vařit a to buď z knih, z televize při sledování kulinářského programu a nebo dokonce z vlastních zkušeností a praktik s vaření (čím víc bude váš sim vařit, získá více zkušeností). Proto mějte zkušenosti s vařením co největší, budete si moct upéct třeba krocana.

Spánek:

Další nejdůležitější věc v simíkovo životě :) Čím víc bude váš simík vyspalí, tím víc se mu bude dařit a bude mít i rozhodně lepší náladu. Můžete jen tak polehávat na posteli, nebo na gauči. Ale nedoporučuji, abyste nechávali spát simíka na gauči - můžou ho leda tak bolet záda a vůbec se nevyspí :) Pokud se vám stane že váš sim omdlí, za následek to má málo energie, chvíli vyčkejte a poté sima pošlete spát.

Zábava:

Zábava je taktéž důležitá pro simíkovo náladu. Nejlepším zdojem zábavy je však rodina :) Zezačátku doporučuji pouze nějakou maličkost pro zábavu vašeho sima. Nejmodernější domácí kino si nemůže dovolit každej a tak nikomu nezbývá nic jiného než jen šetřit a šetřit :) A nebojte se také uspořádat párty a různé oslavy!

Hygiena + Potřeba na WC:

Smradlavý sim odpuzuje okolní simy, proto mu alespoň jednou deně dopřejte koupel nebo sprchu. Hygiena je také nezbytná pro zdravý a náladu sima! Ze začátku stačí pouze záchod + levná sprcha. Co se týče záchodů, někteří simové so obávají "malé nehody" při které se pomočí a úplně jim klesne hygiena. Také je vhodné si dojít na záchod před spánkem, potřeba na WC je může budit ze spaní!

Pohodlí:

Každý sim si potrpí na pohodlí, ale většinou hodně pohodlné věci stojí opravdu mnoho. Při tom, když váš sim omdlí z nedostatku spánku, jeho pohodlí úplně klesne.

Společenskost:

Patří mezi priority! I sim samotář si musí čas od času s někým pokecat. Za následek malé společenskosti může být to, že se vám v domě objeví králík a bude vás rozveselovat.

Životní prostředí:

Simové žádají čistotu v domě i okolo něj. Patří mezi to: Mytí nádobí, umívání různých sanitárních zařízení, občasné mytí kuchyňské linky, vytrhávání plevelu na zahradě a také zastřihávání keříků. Životní prostředí se dá také zlepšit různými obrazy nebo sochami.

Vytváření postav:

Nejdříve zadejte jméno rodiny a potom se pusťte do tvoření samotné postavy. Postavu si také můžete vybrat zcela náhodnou (vše za vás udělá počítač).
1. Krok: Zde zadáváte, jaký bude mít sim jméno, jakého bude pohlaví, jakou bude mít barvu pleti a jaká bude jeho kondice.
2. Krok: Tam si vybíráte jakou by asi měl mít váš sim hlavu.
3. Krok: Zde si hlavu různě upravujete. Nastavujete, jak bude vypadat obličej, barvu a účes vlasů.
4. Krok: Zde vybíráte make-up, obočí, řasy, brýle a vousy.
5. Krok: Tak tady si postupně vyberte, jaké oblečení váš sim bude nosit při různých příležitostech.
6. Krok: No a v posledním kroku si vybíráte osobnost, znamení a aspiraci sima.

Stavba domů:

Tak jsme se dopracovali až k samotnému stavění domů. V TS 2 máte rozmanité možnosti při stavění domů a můžete do toho vynaložit 100% vašich architektských schopností :) Úplným začátečníkům bych doporučoval, aby si ze začátku raději koupili už nějaký postavený dům a do stavění domů se vrhly, až se v hraní trochu vylepší. Úplně ze začátku si postavte zdi, můžete je stavět i na rychlo ve tvaru čtverce. Pro úplný začátek stačí chudému simovi kuchyň spojená s obývacím pokojem, taktéž i toaleta s koupenou. Dělejte do stěn hodně oken, Simové mají rádi hodně světlé místnosti a vždy propojte s nějakou místností všechny okolní, aby vaši Simové nemuseli chodit oklikou, je to ztráta času.